“Super” pomysł na Euro 2012

Nasz komentarz

Na początek witamy po krótkiej, wakacyjnej przerwie.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 zbliżają się dużymi krokami. Pomimo wstępnego sceptycyzmu, jesteśmy coraz większymi optymistami co do organizacji tej imprezy w naszym kraju. Niestety z punktu widzenia biologicznych norm wysokości promieniowania elektromagnetycznego nowe, narodowe stadiony piłkarskie mogą być ostatnim miejscem, gdzie chcielibyśmy przebywać.

.

Oryginalny artykuł: 4 stadiony na Euro 2012 dla 4 operatorów (interia.pl)

Wybudowanie dodatkowej infrastruktury bezprzewodowej na potrzeby sieci 3G, oznacza po prostu obecność większej ilości stacji bazowych (anten). Jest to jednak połowa problemu, gdyż zapewnienie dobrych łączy zachęcać będzie również do częstszego korzystania z telefonu. W takim przypadku, kiedy udamy się na stadion, od samego początku będziemy pod wpływem wyższego promieniowania tła pochodzącego ze stacji bazowych, jak również telefonów braci naszych kibiców, którzy będą wklejać urywki i fotki na portale społecznościowe.

Rozbudowanie sieci 3G na stadionach piłkarskich spowoduje, iż obciążenia dla organizmu będą większe, gdyż:
1. Sieci 3G generalnie generują więcej ruchu, są bardziej aktywne
2. Charakterystyka przesyłu danych poprzez sieci 3G, która jest bardziej impulsowa niż zwykłe rozmowy czy SMSy, ma większą szkodliwość biologiczną (ogólnie przyjmuje się, że sygnały modulowane impulsowo są bardziej szkodliwe, nawet przy niższych natężeniach, niż sygnały, które wykazują się bardziej jednostajnym rozkładem wypromieniowanej mocy).

Dlatego, jeśli rzeczona infrastruktura rzeczywiście powstanie, zalecamy oglądanie meczów piłkarskich z zacisza własnego (najlepiej porządnie wyekranowanego) domu.